Lüks Tam Yağlı Sert Ezine İnek Peyniri 1000gr

  |   2 yorum   |   Yorum Yap

  • 280,00₺

  • Gerekli puan: 400

Lüks Ezine Tam Yağlı İnek Peyniri Türkiye’nin En Lezzetli Peynirinden Biri

İnsanların en çok sevdikleri peynir ürünlerinden birisi de Ezine tam yağlı inek peyniri olarak bilinmektedir.Sezonunda özelliği bakımından çoğunluğu koyun sütünden olmak üzere içerisinde keçi ve inek sütüde bulunmaktadır. Birden fazla ve aynı zamandan birbirinden farklı şekilde üretimi yapılmaya devam eden peynir çeşitlerinin bulunmasına rağmen insanlar Ezine tam yağlı koyun peyniri tüketiminde kararlı olarak görülüyor. Öyle ki son zamanlara bakıldığı zaman ve yapılacak olan analizlerin sonuçlarından elde edilebileceği gibi Ezine tam yağlı koyun peyniri en fazla satışı bulunan peynir ürünlerinin başına gelmektedir.

Ezine peyniri olarak bilinen ve koyun peyniri şekilde kendisinin adına devam edilen peynir ürünü, salamurada olgunlaştırılması gerçekleşmiş olan peynirler grubunda bulunmaktadır. Ayrıca beyaz peynir standartları içerisinde bulunan şartlara ve koşullara da uygun olacak bir şekilde üretimi yapılmaktadır. Ezine tam yağlı koyun peynirinin diğer beyaz peynirlere göre en önemli ve aynı zamanda en büyük farkı ise, bahsi geçen peynir ürünlerinin üretimi esnasında kullanılmakta olan sütün belirli bir Yöre içerisinde elde ediliyor olmasıdır.

Ezine tam yağlı inek peyniri

Ezine tam yağlı koyun peynirinin kalitesi, geleneksel bir şekilde üretiliyor olması ve aynı zamanda da coğrafi kaynağı arasında bulunan sıkı bağı simgeleme adına 2006 yılının Şubat ayı içerisinde Ezine peynirini ve Mandıracılarını koruma, geliştirme ile tanıtma derneği, Türk Patent Enstitüsü için başvuru yapmıştır. Daha sonrasında ise 2006 yılının Mayıs ayı itibari ile geçerli olmak şartıyla tüketiciler tarafından sevilerek tüketimi gerçekleştirilen Ezine tam yağlı inek peyniri, Menşei işaretine sahip bir ürün haline dönüşmüş olmaktadır.

Ülke içerisinde olma üzere dünya içerisinde de oldukça fazla tüketimi bulunan Ezine tam yağlı koyun peyniri, doğal olması ve bunun yanında sağlıklı bir şekilde bulunmasından dolayı kişiler tarafından vazgeçilmez halde bulunuyor. Ayrıca lezzeti bakımından ise Türkiye içerisinde en lezzetli peynir olarak Çanakkale Ezine tam yağlı koyun peyniri gösteriliyor. Ülke içerisinde yapılan anket ve analiz sonuçlarına da bakıldığı zaman Türkiye içerisinde bulunan peynir çeşitlerinden en fazla tercih edileni ve aynı zamanda en lezzetli bulunanı Çanakkale Ezine tam yağlı inek peyniri olarak görülüyor.

Çanakkale bölgesininde içerisinde bulunduğu, dünyanın oksijen zenginliği bakımından ikinci havasına sahip meşhur kazdağları'nın eşsiz doğası ve tabiatında gezinen koyunlardan toplanan sütlerden özel olarak yapılan ,mükemmel lezzet ve aromaya sahip meşhur beyaz peynir çeşididir. Soğuk hava depolarında yaklaşık bir yıl kadar bekletilip yeme lezzetine gelen peynirler tüketicinin damak lezzetine sunulur.Büyük tenekelerde yapılan peynir satışa sunulduğunda, peynir kalıpları vakumlanarak normal buzdolabında 6-8 ay paketlendiği zamanki lezzeti ve aromayı muhafaza etmektedir.Bundan dolayı rahatlıkla istediğiniz kadar sipariş verebilirsiniz.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: luks tam yagli ezine koyun peyniri, ezine tam yagli peynir, ezine peynir, tam yagli peynir, inek peyniri, keci peyniri